GangstaRap.Getgoo.Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GangstaRap.Getgoo.Net

Türkçe Rap, Hip-Hop, Graffiti, Dj-Mix ve Daha Fazlası...

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Medusa - Röportaj

3 posters
YazarMesaj
rapsago
Administrator
Administrator
rapsago

Erkek

Medusa - Röportaj Empty
MesajKonu: Medusa - Röportaj   Medusa - Röportaj Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 2:20 am

Son Zamanlarda Çoğu Orğanizasyonlarda ve Çoğu Mc'nin Abümlerinde Düetlerinizi Görüyoruz.Bu Çalışmalarınızın Akibeti Nedir? Medusa’dan Bir Albüm Gelicek mi?
Hayır Albüm Gelmicek Bu Aralar.Ancak Yazdan Sonra Olabilir. Sık Sık Albüm Yapıp Dinleyiciyi Sıkmak Bıktırmak İstemiyorum.Bu Yüzden Biraz Ara Verdim.
Rapte Dissleşmeye Nasıl Bakıyorsununuz ? Sizce Bizim Kültürümüzde Olması Gerekli mi ? Yoksa Sizinde Dissleştiğiniz İnsanlar Var mı ? Varsa Neden ?
Aradaki Sorunları Kavga Olmadan Halletmeye Çalışmak Bizim Ortamımızla Diss’le Oluyor.Hatta Halletmeye Çalışmakta Değil İntikam Gibi bir şey Bu.Diss Yapılınca Rahatlanıyor Heralde:D Disse Eskiye Oranla Karşıyım Kendi Açımdan.Diss Atmayı Sevmiyorum.Birileriyle Uğraşıp,Kafamı Ona Yormak Bana Göre Değil.Rapte Duygularımı Dışa Vuruyosam Eğer Nefretimide Dışa Vururum Ama Genelleme Yaparak.Tek bir Kişiye Diss Atıpta Değil Yani.

Son Zamanlar Reklam Şirketleri Olsun Müzik Yarışmaları Olsun Sinema Sound Tracklar’i Olsun Rap’e Yönelmeye Başladı Bu Konuda Neler Düşünüyorsun ?
Gerçekten Çok Seviniyorum Bu Duruma.Artık İnsanlarımızda Eskisi Gibi Katı Bakmıyor Olaya.Yavaş Yavaş Rape Karşı Bir Sempati Oluşuyor Toplumuzda.Buda Tabi Dediğiniz Gibi Medya Aracılığıyla Gerçekleşiyor.Çook Çook İyi Bir Gelişme Bu Türkçe Rap İçin.

Şu Ana Kadar 2 Albüm Çıkardınız.Peki Bu Albümlerden Beklediğiniz İlgiyi Gördünüzmü ?
Fazlasını Gördüm Hatta.Bunun Nedenide Şu Olmalı Bnce; İlk Albümüm Ölesine Yapılmış Bir Albüm Gibiydi Acemilik, Heyecan Vardı.ve Benim Arkamda Kimse Olmadı Hani Şöyle Söyle böyle Oku vs. Gibisinden.Ama Buna Rağmen Çok İlgi Bir İlgi Gördü.2 Albümde İse Çok Çok Gelişme Vardı İlk Albüme Göre; Gerek Sound Gerekse Tarz Bakımndan ve Gelişiyorum Yavaş Yavaş.Buda İnsanların Hoşuna Gidiyorki Bu Kadar İlgi Gösteriyolar Demekki.
Rapte Kız Mc Sayısı Gittikce Artmaya Basladı Buda Bizleri Sevindiriyor Sen Bir Kız Mc Olarak Onlara Neler Önerirsin ? Çevrelerindeki İnsanları İyi Seçsinler.Bu Ortamda Kız Mc Olmak Hiçte Kolay Bir Şey Değil.Kıskançlığın, Fesatlığın Çok Olduğu Bir Toplumdayız.Buda Onlara Zarar Verebilir.Rap Açısındansa Bence Kendi Tarzları İle Yola Devam Etsinler.Herhangi Gibi Okumaya Çalışmasınlar Zorlamasınlar Kendilerini.Tabiki Örnek Olacağı İnsanlar Olucaktır, Fakat Özgünlük Her Zaman İyidir.

Standart Bir Soru Olucak Ama İleriye Yönelik Planlarınız Nelerdir ?
İlk Önce Bir Eğitim Hayatım Olucak.Rap Arka Planda Ama Tabiki Rapte İlerlemek Amaçlarımın Arasında Yer Alıyor.Zaman Gösterecek Herşeyi.

Sizce Rap Piyasasında Bayan Mc Olmak Zor mu, Yoksa Bu Bir Avantaj mı, Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?
Yukarıdada Bahsettiğim Gibi Gerçekten Çok Zor.İnsanlar Çekememezlik Yapılar Kıskanıyorlar ve Arkanızdan Tonlarca Şey Uyduruyolar.Bunlara Rağmen Ayakta Kalabilmeye Çalışıyorsun.İnanın Çok Zor.Bir Ara Bu Olaylar Yüzünden Rap’i Tamamen Bırakmayı Bu Piyasadan Elimi Ayağımı Çekmeyi Düşündüm.Ama Müzik Sevdam İzin Vermiyor =)

Rap Hayatınızı Kısaca Özetlermisiniz ? ve O Günden Bu Güne Neler Değişti ?
Rap’e Başladığımda Hiç birşe Hedefim Yoktu.Tamamen Deneme Amaçlı Nasıl Bir Şey Gibisinden Yapıyordum.Daha Sonra O Kadar Güzel Tepkiler Aldımki Devam Ettim ve Bence İyi Sayılabilir Bir Yerdeyim.Yolda Geçen Arabada Şarkınızın Dinlenmesi, Yada Yolda Sizi Gören Biri Tarafından Tanınmanız Yada Şarkılarınızın Dillerde Olması Çok Güzel Bir Duygu Ya Ne Bilim =) Mutlu Oluyorum Bunları Gördükçe =) Dinlenilmek Sevilmek Güzel birşeymiş =)
Son Olarak Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı ?
xxxxxxx.Net Çok Başarılı Bir Site.Umarım Başarınız Artarak Devam Eder.Bana Zaman Ayırdığınız İçin Çok Teşekkür Ederim.

Alıntıdır
Paranoyak
Administrator
Administrator
Paranoyak

Erkek

Medusa - Röportaj Empty
MesajKonu: Geri: Medusa - Röportaj   Medusa - Röportaj Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 2:27 am

eline sağlık...
https://gangstarap.yetkin-forum.com
mahsher
Forum Habercisi
Forum Habercisi
mahsher

Medusa - Röportaj Empty
MesajKonu: Geri: Medusa - Röportaj   Medusa - Röportaj Icon_minitimeC.tesi Ara. 20, 2008 11:52 pm

eline koluna saglık

Medusa - Röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası